ANDROID STUDIO KURULUMU

Android studio kurulumun anlatıldığı bu yazı 2018 yılı son sürümdür. Lütfen adımları inceleyerek kurulum işlemlerini tamamlayınız.

İlk olarak Android studio’yu indirmek için resmi sitesine gidelim => İndirme işlemi için bu yazıya tıklayınız.

 

“Download Android Studio” düğmesine tıkladıktan sonra lisans sözleşmesi karşımıza gelecek. Sözleşmeyi okuduktan sonra, kabul etmek için “I Agree” düğmesine basmamız gerekiyor.

Sözleşmeyi onayladıktan sonra indirme işlemi otomatik olarak başlayacak. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra dosyamıza çift tıklıyoruz. Yönetici izni verildikten sonra, Android Studio kurulumu için ilk adım görülecek. Next düğmesine basarak kurulum işlemine başlıyoruz. Ekrana gelen tüm adımlar için Next düğmesine basıyoruz ve kurulum sağlanıyor ardından otomatik olarak bilgisayarınız da kurulum işlemleri tamamlanıyor ve program açılıyor. Daha öncesinde programın bilgisayarda hangi dizine kaydedilmesi gerekeceği kısımları gösteriyor ve neleri dahil etmek istediğiniz gösteriliyor. Bunları da tamamladıktan sonra “Android Studio Setup Wizard” penceresi ekrana geliyor yükleme işlemlerine devam ediyor.

 

“Android Studio Setup Wizard” penceresi;

Setup wizard penceresi internet hızınıza göre hızlı veya çok yavaş bir şekilde ilerleyebilir. En son bütün kurulumlar tamamlandığında Android studio’yu kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.