JAVA’YA DAİR

 • Java Nedir? Ne İşe Yarar?

  Konu Başlıkları;

  • 1.Java Hakkında
  • 2.Java ne işe yarar?
  • 3.Java ile neler yapılabilir?

  Java Hakkında

  Java temelde bir programlama dilidir.Java ilk önceleri set üstü araçlar ve avuç içi cihazlar için geliştirildi ancak zamanla Internet üzerinde çalışan çok faydalı bir programa dönüştü.Java programı işletim sistemlerinden bağımsız olarak çalışmaktadır.Çünkü bütün işletim sistemleri Java’ya destek vermektedir.

  İnternet tarayıcısı üzerinden çalıştırılabilen Java, özellikle World Wide Web üzerine uygulama geliştirmek isteyenlerce çok tercih edilmektedir. Java applet adı verilen küçük Java uygulamaları Java-uyumlu Web tarayıcıları (örneğin Netscape Navigator veya Microsoft Internet Explorer) ile ekranda izlenebilir.

  Java ne işe yarar?

  İnternet de gezinirken bazı siteler sizden Java yüklemenizi istemektedir.Özellikle oyun siteleri ve sohbet sitelerinde buna sık sık raslamaktasınız. Çünkü Online oyunlar olsun, sohbet siteleri olsun, canlı TV izleme siteleri olsun, bunların hepsi Java ile çalışmaktadır.Bununla birlikte, şirketlerin bilgi işlem sistemlerinin temeli olan intranet uygulamalarının ve diğer e-iş çözümlerinin de ayrılmaz bir parçasıdır.

   

       

JAVA’YA DAİR” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.