YENİ BİR KATEGORİ

Selamlar;

Sitemde sürekli olmasa bile arada bir Java ile ilgili çalıştığım konular üzerinden olsun başka bilgiler konusunda olsun paylaşımlar yapıyorum. Ancak Düşünce köşesi kategorisi ile sitemde yeni ve ayrı bir yer oluşturmak istedim. Aklımdan geçenleri, hissettiğim duyguları bu kategori de paylaşmayı düşünüyorum. Belki bunu yaparak biraz olsun düşüncelerimi paylaşabileceğim, bu sayede düşüncelerimin ne kadar iyi ne kadar kötü olduğunu da görmüş olacağım diye umut ediyorum.

Sitemde farklılıklar yapmak istiyorum ve sadece bir yere kilitlenip kalmak istemiyorum. Bilmediğim adını dahi duymadığım birçok bilgi var ve ben ömrüm boyunca ne kadar şey öğrenebilirsem öğrenmeye çalışacağım. Tabi öğrendiğim doğru bilgileri de etrafımdaki insanlara olsun herkesle paylaşmaya çalışacağım. Lütfen sizlerde böyle yapın bilgi paylaştıkça çoğalır. Bizim aslında çok iyi bildiğimiz bir konu vardır ve biz bunu birine anlatarak çok şey öğrenebiliriz. Nasıl öğreneceğim zaten biliyorum derseniz kısaca şunu söyleyebilirim. Örneğin bir arkadaşım benim çok iyi olduğum ders, onun ise başarısız olduğu bir dersi kendisine anlatmamı istiyor ve ben de arkadaşıma o dersi anlatıyorum. O esnada işte bilmediğiniz o kadar çok şey öğrenirsiniz ki aslında çok iyi bildiğiniz dersten. Arkadaşınız size sürekli sorular soracaktır ve illa ki aynı şeyleri düşünmediğiniz için olaylara farklı açıdan bakacaktır. Belki de hiç adını bile duymadığınız bir bilgiyi arkadaşınızın sorduğu soru sayesinde öğrenmiş olacaksınız.

Demem o ki öğrenelim, merak edelim, paylaşalım ve bencil olmayalım. Kim biliyorum derse o kişi bilmiyordur ve kim bilmiyorum derse işte o kişi biliyordur…              Yeni kategori ve yeni yazılar hakkımızda hayırlısı olsun…